„Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach”

Utworzono dnia 05.06.2017

21.04.2017 r o godz.11 dzieci z Przedszkola Publicznego w Czerminie obejrzały spektakl pt.” Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach”. Teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa przyjechał na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej  w Czerminie.  Była to baśniowa opowieść o tym , jak dużo dobrego   daje człowiekowi czytanie książek.

Mała dziewczynka  szykuje się do snu, wraz ze swoją  ukochaną maskotką pluszowym misiem Kryspinem. Cieszy się ,bo wie, że znów znajdzie się w kolorowej i fantastycznej krainie pełnych przygód snów, a to dzięki bogatej wyobraźni, którą trenuje słuchając czytanych przez babcię książek. Po rozmowie z babcią dziewczynka zasypia.
Budzi się w obcym miejscu. Tymczasem przychodzi tygrys Ykhym, typowy mieszkaniec krainy bez książek – nieposiadający wiedzy, pozbawiony wyobraźni, nierozgarnięty, pozbawiony wszelkich cech, które kształtują czytanie. Chce pożreć dziewczynkę, ponieważ jej nie zna. Dziewczynka ratuje się, pokazując tygrysowi czym jest wyobraźnia. Mówi też,że wyobraźnię można ćwiczyć czytając i że może pożyczyć mu książkę.
Tygrys jest chciwy i chce książkę tylko dla siebie, chce zostać mistrzem wyobraźni i przy jej pomocy zdobyć władzę w całej krainie.

Spektakl podkreśla potrzebę nauki czytania przez dzieci oraz szereg możliwości wynikających  z obcowania z literaturą.
Dzieci dowiadują się, że książki dostarczają nam potrzebnych informacji, zapewniają nam rozrywkę, przenoszą nas w odległy i magiczny świat.
W przedstawieniu ukazano co dla młodych widzów najważniejsze- na to, że dzięki książkom można przeżyć wiele niezwykłych przygód, które wydają się tak realne, jakby działy się naprawdę. Podkreślono szczególnie wpływ czytelnictwa na rozwój wyobraźni dziecka.
Spektakl dopełniły kolorowe kostiumy, rekwizyty, oświetlenie sceniczne oraz oprawa muzyczna.

Teatrzyk

Utworzono dnia 05.06.2017, 14:49

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.